Paleontologiczne Wieczory na Wydziale Geologii UW
Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na nowy cykl wykładów popularnonaukowych Paleontologiczne Wieczory na Wydziale Geologii UW.
Wykłady te poświęcone będą najważniejszym zagadnieniom z zakresu paleontologii i ewolucji życia na Ziemi. Szczególny nacisk zostanie położony na interdyscyplinarne podejście w badaniach paleobiologicznych, ewolucyjnych i paleośrodowiskowych. Dowiecie się Państwo, że paleontologia to nie tylko oglądanie skamieniałych szczątków ale również łączenie wiedzy z różnych dziedzin nauki, takich jak geologia, ekologia, geografia czy zoologia.
Tematyka wykładów będzie obejmowała najnowsze odkrycia dotyczące między innymi dinozaurów, morskich gadów, trylobitów czy megafauny ssaków plejstoceńskich.
W semestrze letnim wykłady odbywać się będą w czwartki o godzinie 18.00 w terminach: 20 i 27 lutego, 6, 20 i 27 marca, 24 kwietnia oraz 22 i 29 maja.
Miejsce spotkań: Sala 3136 (Samsonowicza), piętro 3, Wydział Geologii UW, ul. Żwirki i Wigury 93, Warszawa.
Z uwagi na pojemność sali wykładowej, liczba uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu w formie stacjonarnej, jest ograniczona do 100 osób.
Prowadzącym wykłady jest dr Daniel Tyborowski, Katedra Geologii Historycznej, Regionalnej i Paleontologii, Wydział Geologii UW.
Wykłady realizowane są we współpracy z Fundacją Wszechnica FWW.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z dr. D. Tyborowskim: d.tyborowski@uw.edu.pl
WYKŁAD 20 luty 2025 r.
Zapraszamy na pierwszy wykład z cyklu Paleontologiczne Wieczory na Wydziale Geologii UW, którego tematem będzie anatomia szkieletu i ciała miękkiego mozazaurów – wymarłej grupy morskich gadów, blisko spokrewnionych z waranami.
Wykład odbędzie się 20 lutego o godzinie 18.00 w sali 3136 (Samsonowicza) piętro 3, Wydział Geologii UW, ul. Żwirki i Wigury 93, Warszawa oraz na żywo w serwisie YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=2Y1pgTvtZtg