Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wody Podziemne – Niewidzialne Dobro Wspólne

“Wody Podziemne – Niewidzialne Dobro Wspólne” to projekt realizowany przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Krogulec, we współpracy z Fundacją E.ON w Polsce.

Dlaczego wody podziemne? Mimo, że na co dzień ich nie widać, to odgrywają one kluczową rolę w naszym życiu. Dzięki swojej dobrej jakości i większej odporności na zanieczyszczenia stanowią one główne źródło zaopatrzenia ludności w wodę pitną w Polsce.
Projekt ma na celu upowszechnienie wiedzy o wodach podziemnych, oraz wzrost zaangażowania społeczności w ich ochronę przed konsekwencjami zmian klimatycznych, a także innymi zagrożeniami dla jej jakości i dostępności.
Wody podziemne stanowią niewidzialne dobro wspólne — dziedzictwo dla nas, jak i przyszłych pokoleń. Wspólnie musimy je poznać, zrozumieć i chronić.

 

Wystawa

Wystawa Wody Podziemne – Niewidzialne Dobro Wspólne, która miała miejsce w dniach 14-21 kwietnia na Kampusie Głównym oraz 23 kwietnia – 5 maja na Kampusie Ochota, prezentowała wszechstronnie wiedzę o wodach podziemnych Warszawy. W jej ramach można było zapoznać się z historią warszawskich wód podziemnych, dowiedzieć się w jaki sposób bada się ich jakość oraz stan, a także rozprawić się z powszechnymi mitami o wodach podziemnych.

 

 

Filmy edukacyjne

Materiały zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Wydarzenia końcowe

Materiały zostaną udostępnione w późniejszym terminie.