Wydział Geologii podpisał umowę patronacką z firmą Esri Polska

13 czerwca 2024 Wydział Geologii zawarł umowę patronacką z firmą Esri Polska. Podpisy złożyli Dziekan Wydziału Geologii UW dr hab. Ewa Falkowska, prof. UW oraz Dyrektor Sprzedaży Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Marketingu Małgorzata Grzywacz ze strony Esri Polska. W spotkaniu uczestniczyli również z firmy Esri Polska – Dyrektor Działu Edukacji Paulina Gajownik-Mućka oraz z Wydziału Geologii UW – Prodziekan ds. studenckich dr hab. Ewa Durska i wydziałowy administrator licencji na oprogramowanie ArcGIS dr Marcin Stępień.

W roku 2011 Wydział Geologii wraz z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych, Wydziałem Biologii oraz Instytutem Archeologii Wydziału Historycznego zakupił po raz pierwszy licencję Site na oprogramowanie ArcGIS firmy Esri. Licencja zapewnia nieograniczony dostęp wszystkim naszym studentom, doktorantom i pracownikom do oprogramowania wraz ze wszystkimi aktualizacjami i usługami sieciowymi (ArcGIS Online). Od tego czasu stopniowo zmienialiśmy naszą ofertę dydaktyczną w zakresie wykorzystania technik GIS tak, by wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy wszyscy nasi absolwenci poznali choćby podstawy GIS.
Kolejnym etapem na tej drodze było otwarcie nowego kierunku studiów na naszym wydziale: Geoinformatyka i geofizyka w geoinżynierii w 2023 roku, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów i który dał asumpt do rozpoczęcia rozmów z firmą Esri Polska do podpisania umowy patronackiej nad tym kierunkiem. Umowa podpisana została 13 czerwca 2024 w siedzibie Esri Polska. Podpisy złożyli Dziekan Wydziału Geologii Ewa Falkowska oraz Dyrektor Sprzedaży Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Marketingu Małgorzata Grzywacz ze strony Esri Polska. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Działu Edukacji Paulina Gajownik-Mućka oraz Prodziekan ds. studenckich Ewa Durska i wydziałowy administrator licencji na oprogramowanie ArcGIS Marcin Stępień. Umowa patronacka zapewnia m.in. jeszcze ściślejszą współpracę z firmą Esri Polska w zakresie dydaktyki i badań, w tym pomoc w zapewnieniu odbycia stażu i praktyk studentom nowego kierunku.

Jesteśmy przekonani, że to porozumienie wyniesie naszą współpracę na jeszcze wyższy poziom, a skorzystają przede wszystkim nasi studenci.