Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Projekt “SynerGa”

Nazwa projektu:

„Synergia badań biogeochemicznych, geologicznych i geofizycznych w poszukiwaniu węglowodorów we wgłębnych fałdach Karpat fliszowych”

Projekt „SynerGa” (POIR.04.01.01-00-0036/18) współfinansowany przez Unię Europejską (EFRR) oraz PGNiG SA w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, realizowany przez Konsorcjum Wydziału Geologii UW z Instytutem Nauk Geologicznych PAN.

SynerGa to projekt którego celem jest przedstawienie modelu głębokich fałdów karpackich jako elementu systemu naftowego, we wschodniej części Karpat zewnętrznych. Model przygotowany zostanie w oparciu o szerokie spektrum badań, w obrębie poligonów badawczych, których wybór zostanie dokonany po dyskusji z PGNiG SA.

W rozpoznaniu systemu naftowego zastosowana zostanie ścieżka obejmująca badania terenowe, laboratoryjne, analizę rdzeni oraz danych sejsmicznych i grawimetrycznych. Synergia badań umożliwi określenie ewolucji basenu i systemu naftowego przy zastosowaniu zaawansowanych technik numerycznych oraz eksperymentów technologicznych. W oparciu o zintegrowane wyniki powstaną szczegółowe mapy poligonów badawczych oraz ogólna mapa wskazująca na ich relację do obszarów perspektywicznych w poszukiwaniach węglowodorów. Na mapach zostaną wskazane najlepsze wg wyników projektu lokalizacje przyszłych wierceń.