Dofinansowanie na utworzenie nowych akredytowanych laboratoriów badawczych

Na podstawie rekomendacji Rady ds. akredytacji Kampusu Ochota, decyzją Kierownika Programu IDUB dofinansowanie w konkursie w ramach Działania I.4.1 uzyskały dwa wnioski, w tym jeden z naszego Wydziału Geologii:

• dr Dominik Łukasiak (Wydział Geologii), Laboratorium Badań Wytrzymałościowych Skał
  • dr Krzysztof Krawiec (Wydział Fizyki), Laboratorium Badań Spektroskopowych

W opracowniu wniosku z Wydziału Geologii wzięli udział: dr Alicja Bobrowska; dr hab. Andrzej Domonik; dr Artur Dziedzic; mgr Robert Dziedziczak; dr Dominik Łukasiak; dr hab. Paweł Łukaszewski i dr Emilia Wójcik.

Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na utworzenie nowych akredytowanych laboratoriów badawczych na UW trwale zwiększających potencjał badawczy Uniwersytetu. Rezultatami wyłonionych projektów będzie wdrożenia systemu zarządzania jakością zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”.

Zadania są realizowane w ramach Działania I.4.1 „Zwiększenie potencjału Core-Facility na Kampusie Ochota”.

Celem tych działań jest trwale zwiększenie potencjału naukowego i komercyjnego laboratoriów akredytowanych Uniwersytetu Warszawskiego. Działania zaplanowane na lata 2022-2025.

Źródło: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/2022/04/dwa-nowe-akredytowane-laboratoria-badawcze/