„Historia Ziemi zapisana w skałach wapiennych” – wykład popularnonaukowy, 09.01.2024

Serdecznie zapraszamy na popularnonaukowy wykład pt. „Historia Ziemi zapisana w skałach wapiennych”, który wygłosi prof. dr hab. Stanisław Skompski (Wydział Geologii UW).

Skały wapienne znane są z licznych odsłonięć zlokalizowanych na terenie naszego kraju i całego świata. Ale jaka jest ich geneza i co możemy z nich wyczytać?

Zapraszamy na czwarty wykład z cyklu organizowanego w ramach projektu „Wirtualne Muzeum Geologiczne – nowatorska forma popularyzacji nauki” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II” Ministra Edukacji i Nauki.

Wykład odbędzie się 9 stycznia 2024 r. o godz. 11:00-12:00 w formie hybrydowej: stacjonarnie na Wydziale Geologii UW (ul. Żwirki i Wigury 93; sala wykładowa 1012) oraz on-line poprzez transmisję na wydziałowym kanale YouTube; LINK https://youtube.com/live/CpVJ4yv74ZM?feature=share.

Do udziału w wykładzie zapraszamy grupy zorganizowane (np. klasy szkolne) oraz indywidualnych uczestników. Ze względów organizacyjnych wymagane jest zgłoszenie chęci udziału w wykładzie w formie stacjonarnej. Z uwagi na pojemność sali wykładowej, liczba uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu w formie stacjonarnej, jest ograniczona do 120 osób (o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje pierwszeństwo zgłoszeń).

Chęć zgłoszenia udziału w wykładzie w formie stacjonarnej prosimy przesyłać na adres: niechwedowicz.m@uw.edu.pl, lub telefonicznie (+48 22 55 40 025).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, a w szczególności te pragnące stacjonarnie wziąć udział w wykładzie, proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny (+48 22 55 40 025) bądź mailowy (niechwedowicz.m@uw.edu.pl) w celu określenia zakresu i sposobu udzielenia oczekiwanej pomocy.