Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Juwenalia 2023

12 maja na Uniwersytecie Warszawskim rozpocznie się muzyczne święto studentów. Wydarzenie odbędzie się na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu i potrwa dwa dni. 12 i 13 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego to muzyczne święto organizowane przez Samorząd Studentów UW. Tegoroczne koncerty odbędą się 12 i 13 maja.

Na scenie przy Krakowskim Przedmieściu wystąpią m.in.

  • Białas, właśc. Mateusz Karaś – raper, freestyle’owiec i autor tekstów, który współpracował m.in. z Lankiem, Solarem, Whitem 2115 i Matą;
  • Elektryczne Gitary – polska grupa rockowa założona przez Kubę Sienkiewicza i Piotra Łojka. Chociaż oficjalny początek grupy to rok 1989, historia zespołu Elektryczne Gitary rozpoczęła się już w drugiej połowie lat 70.;
  • Happysad – polska grupa muzyczna, która zagrała ponad 1300 koncertów w całym kraju, zdobyła pięć platynowych i trzy złote płyty oraz pobiła rekordy frekwencji w kilkunastu największych klubach w Polsce;
  • Julia Rocka – jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym. Jej pierwszy singiel okupował szczyt polskiej listy Spotify Viral, a utwór „Oficjalna wersja zdarzeń” był pod koniec 2021 roku jednym z największych muzycznych trendów na TikToku.

Drugi dzień

13 maja scenę przejmą młode talenty społeczności akademickiej. Koncert rozpocznie się od występu zwycięzcy Stage4YOU, programu muzycznego dla młodych zespołów i solistów, organizowanego przez telewizję studencką Uniwerek.TV.

Miasteczko akademickie

Juwenaliom przez cały czas ich trwania będzie towarzyszyło Miasteczko Akademickie, w ramach którego odbędą się panele dyskusyjne z udziałem osób aktywnych społecznie oraz przedstawicieli trzeciego sektora. Wśród nich znajdą się m.in. reprezentanci Stowarzyszenia Program Czysta Polska, którzy zajmą głos na temat zachowań ekologicznych i odnawialnych źródeł energii.

Na uczestników czekają również animacje i konkursy przygotowane przez Zarząd Samorządu Studentów UW oraz sekcja gastronomiczna.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób posiadających legitymację studencką lub doktorancką. Pozostali mogą zaopatrzyć się w bilety w cenie 50 zł za osobę poprzez stronę biletomat.pl.

Juwenalia na UW są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Więcej informacji na stronie: https://www.uw.edu.pl/juwenalia-2023/

Źródło: UW