Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Minigranty im. Anny Pasek Edycja II

Projekt “Od sandru do shapefile”  jest jednym z laureatów w ramach programu “Minigranty im. Anny Pasek Edycja II” organizowanego przez Fundację im. Anny Pasek.
Projekt ten został przygotowany przez Małgorzatę Lenartowicz i Eryka Szumańskiego, studentów kierunku geologia stosowana realizowanego na Wydziale Geologii UW a reprezentujących Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW. Opiekunem naukowym jest dr Daniel Zaszewski.

Konkurs „Minigranty im. Anny Pasek” dedykowany jest młodym i ambitnym zespołom studentów z pierwszego i drugiego stopnia studiów, które w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz chcą rozwijać edukację w tym obszarze. Organizatorem i sponsorem programu “Minigranty im. Anny Pasek”, jest Fundacja im. Anny Pasek, działająca w partnerstwie z firmą ESRI Polska.

„Od sandru do shapefile” to autorska i darmowa aplikacja internetowa, która pomoże pozyskać, poukładać i rozwinąć wiedzę na temat zlodowaceń na terenie Polski.
Jest to scenariusz lekcji o geomorfologii czwartorzędu, zlodowaceniach Polski i technologii GIS kierowany do uczniów szkół średnich. Na stronie można znaleźć materiały przygotowujące do interpretacji geomorfologii oraz wprowadzające w tematykę GIS. Realizacja części praktycznej pozwoli na zapoznanie się z oprogramowaniem geoinformatycznym ArcGIS Pro i postawienie pierwszych kroków w środowisku GIS.
Witryna: https://od-sandru-do-shapefile-annapasek.hub.arcgis.com/

Źródło: https://annapasek.org/minigranty oraz  strona FB fundacji: https://www.facebook.com/fundacja.anny.pasek