Obchody Jubileuszu 70-lecia Wydziału Geologii i 200-lecia geologii na Uniwersytecie Warszawskim

25 listopada odbyły się główne uroczystości jubileuszowe 70-lecia Wydziału Geologii oraz 200 lat geologii w Uniwersytecie Warszawskim. W sesji pt. „ Geologia na UW – wiedza, doświadczenie, nowoczesność” wzięło udział ponad 200 osób: absolwentów, emerytowanych i byłych pracowników oraz gości z zaprzyjaźnionych jednostek. Wiele osób śledziło wydarzenia jubileuszowe on-line.

Uczestniczył w niej JM Rektor UW profesor Alojzy Z. Nowak, który wręczył dyplomy jubileuszowe oraz prorektor ds. rozwoju profesor Ewa Krogulec, prorektor ds. badań Zygmunt Lalak, prorektor ds. studiów i jakości kształcenia profesor Sławomir Żółtek, a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Geolog Kraju dr Piotr Dziadzio. Zostało przesłanych ponad 20 listów z gratulacjami i życzeniami. W trakcie sesji absolwenci Wydziału Geologii przedstawili z perspektywy byłego studenta swoje możliwości kariery, doświadczenia zawodowe, ale też wspomnienia ze studiów. Uroczystości zakończyły spotkania absolwentów, w trakcie których wspominano czas studiów, nauczycieli, zajęcia i praktyki terenowe. Wspominano czas, który pozostawił trwałe przyjaźnie.