„Podróż do wnętrza Ziemi” – wykład popularnonaukowy, 24.10.2023

Serdecznie zapraszamy na popularnonaukowy wykład pt. „Podróż do wnętrza Ziemi”, który wygłosi dr Justyna Domańska-Siuda (Wydział Geologii UW).

Co kryje wnętrze Ziemi? Czy serce naszej planety jest twarde i chłodne, czy wręcz przeciwnie? Skąd czerpiemy wiedzę o budowie wewnętrznej Ziemi? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo uczestnicząc w wykładzie.

Jest to pierwszy wykład z cyklu organizowanego w ramach projektu „Wirtualne Muzeum Geologiczne – nowatorska forma popularyzacji nauki” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II” Ministra Edukacji i Nauki. Celem projektu jest stworzenie edukacyjnego serwisu internetowego popularyzującego nauki geologiczne. Cykl wykładów ma na celu przybliżenie Państwu najistotniejszych zagadnień z zakresu geologii i będzie stanowił swoiste wprowadzenie do Wirtualnego Muzeum Geologicznego, którego oficjalne otwarcie nastąpi pod koniec września 2024 roku.

Wykład odbędzie się 24 października 2023 r. o godz. 11:00-12:00 w formie hybrydowej: stacjonarnie na Wydziale Geologii UW (sala wykładowa 1012) oraz on-line poprzez transmisję na wydziałowym kanale YouTube;
LINK  https://youtube.com/live/IO_2oNkpnic?feature=share

Do udziału w wykładzie zapraszamy grupy zorganizowane (klasy szkolne) oraz indywidualnych uczestników. Z uwagi na pojemność sali wykładowej, liczba uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu w formie stacjonarnej, jest ograniczona do 120 osób (o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje pierwszeństwo zgłoszeń).

Chęć zgłoszenia udziału w wykładzie w formie stacjonarnej prosimy przesyłać na adres: niechwedowicz.m@uw.edu.pl, lub telefonicznie (+48 22 55 40 025).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, a w szczególności te pragnące stacjonarnie wziąć udział w wykładzie, proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny (+48 22 55 40 025) bądź mailowy (niechwedowicz.m@uw.edu.pl) w celu określenia zakresu i sposobu udzielenia oczekiwanej pomocy.