Postępowanie o awans naukowy- szkolenie

13 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się przygotowane przez Radę Doskonałości Naukowej szkolenie dotyczące postępowań o awans naukowy. Transmisja wydarzenia dostępna jest na kanale YouTube UW.

Szkolenie koncentrowało się wokół procedur w postępowaniach w sprawie nadania stopnia doktora, doktora habilitowanego i tytułu profesora, w tym zmian w przepisach regulujących te kwestie. Jego organizatorem była Rada Doskonałości Naukowej – organ państwowy, którego zadaniem jest działanie na rzecz rozwoju kadry naukowej.

Wydarzenie odbyło się w auli Starej Biblioteki na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Spotkanie było skierowane do wszystkich przedstawicielek i przedstawicieli szkół wyższych – szczególnie osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie postępowań awansowych w jednostkach naukowych, np. przewodniczących rad dyscyplin.

Źródło: https://www.uw.edu.pl/postepowania-o-awans-naukowy-szkolenie/