„Ramię w ramię” – kampania na rzecz szczepień przeciw COVID-19

„Zależy mi na innych”, „wierzę w naukę”, „chcę podróżować po świecie”, „chcę studiować normalnie”, „chcę żyć normalnie”, „chcę żyć” – to powody, dla których warto się zaszczepić przeciw COVID-19. Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła się kampania zachęcająca do szczepień „Ramię w ramię”.

Akcja skierowana jest do wszystkich członków społeczności UW. Kampania promocyjna UW dotycząca szczepień przeciw COVID-19 powstała z inicjatywy władz Uniwersytetu.

“Każdy z nas ma swój powód. Stańmy ramię w ramię przeciw COVID-19. Zaszczepmy się” – mówi w wideo promującym szczepienia prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Bohaterami wideo są przedstawiciele różnych grup wspólnoty akademickiej UW: prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW; prof. Jacek Jemielity, pracownik naukowy z Centrum Nowych Technologii; dr Katarzyna Lubryczyńska-Cichocka, przedstawicielka kadry UW, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UW; Anita Gardias, doktorantka z Wydziału Fizyki; Kamil Bonas, student prawa, przewodniczący Samorządu Studentów UW; Gelila Shumi Tolla, pochodząca z Etiopii studentka stosunków międzynarodowych.