Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Solidarni z Ukrainą

Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego włączają się w akcje na rzecz pomocy społeczności ukraińskiej. To wsparcie przekazywane zarówno osobom uciekającym z Ukrainy, jak również tym, którzy od dawna są członkami naszej akademickiej wspólnoty.
Informacje na temat inicjatyw podejmowanych na Uniwersytecie Warszawskim dostępne są na stronie:
https://www.uw.edu.pl/ i https://www.uw.edu.pl/ukraina/
Wiadomości są na bieżąco aktualizowane.

W specjalnie przygotowanej zakładce „Ukraina” można znaleźć informacje podzielone na kategorie: aktualności, pomoc socjalna, pomoc prawna, pomoc psychologiczna, tłumaczenia, działalność edukacyjna, zbiórki, inne inicjatywy.

Informacje na temat inicjatyw podejmowanych na Wydziale Geologii dostępne są również na stronach:
Pomagamy geologom z Ukrainy
https://www.facebook.com/groups/1060704261176157/

oraz na facebooku Wydziału Geologii
https://www.facebook.com/Wydzia%C5%82-Geologii-UW-804778706221330/
Wiadomości są na bieżąco aktualizowane.

11-12.05.2022

Szanowni Państwo,
w tym tygodniu zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy odbędzie się w najbliższą środę i czwartek w godz. 10:00-16:00 w pokojach 1026 i 1035.

Bardzo prosimy o przynoszenie następujących rzeczy:

 • pasty do zębów dla dorosłych i dzieci,
 • kremy do twarzy, np. niebieskie kremy nivea (promocja w biedronce), im mniejsze tym lepiej,
 • chusteczki higieniczne,
 • chusteczki nawilżane.

Do zobaczenia
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

05-06.05.2022

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym dostarczyliśmy zebrane dary do Konsulatu Ukrainy. W tym miejscu, dziękujemy za wodę, soki, kawę, herbatę i słodycze przekazane przez pracowników i doktorantów z Katedry Hydrogeologii i Geofizyki, Katedry Geologii Inżynierskiej i Geomechaniki oraz Laboratorium Geologii Stosowanej.


Szanowni Państwo,
w tym tygodniu zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy odbędzie się w najbliższy czwartek (05.05) i piątek06.05) w godz. 10:00-16:00 w pokojach 1026 i 1035.

Bardzo prosimy o przynoszenie następujących rzeczy:

 • kawy rozpuszczalne,
 • herbaty (czarne i ziołowe),
 • gumki i spinki do włosów,
 • grzebienie i szczotki.

Do zobaczenia
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

12-13.04.2022

Szanowni Państwo,
w tym tygodniu zbiórka odbywać się będzie we wtorek i środę w pokojach 1026 i 1035. Prosimy o przynoszenie:

 • szamponów dla dorosłych i dzieci (wszystkie pojemności),
 • żeli do mycia dla dorosłych i dzieci (wszystkie pojemności),
 • mydła w kostce,
 • kolorowanek dla dzieci (najlepiej A5) i małych kredek.

Do zobaczenia
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

29-31.03.2022

Szanowni Państwo,
dziękujemy!!! Dostarczyliśmy na Dworzec Zachodni zebrane dary oraz żywność. Za przygotowanie 200 kanapek, soki i musy – dziękujemy pracownikom i doktorantom Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrologii, Laboratorium Mikroskopii Elektronowej, Mikroanalizy i Dyfrakcji Rentgenowskiej oraz Laboratorium Geomikrobiologii i Geochemii Środowiska.


Szanowni Państwo,
w tym tygodniu kontynuujemy zbiórkę darów. Prosimy o przynoszenie w środę (pokój 1026)czwartek (1035) następujących rzeczy:

 • podpaski, tampony i wkładki higieniczne,
 • chusteczki nawilżane i chusteczki higieniczne,
 • małe pluszaki (jeśli były używane to prosimy o ich wcześniejsze wypranie lub informację, że trzeba je wyprać),
 • małe zabawki w dobrym stanie.

Kanapki i soki – w tym tygodniu zadeklarowała Katedra Geochemii, Mineralogii i Petrologii, Laboratorium Geomikrobiologii i Geochemii Środowiska oraz Laboratorium Mikroskopii Elektronowej, Mikroanalizy i Dyfrakcji Rentgenowskiej.
Czekamy na kolejne zgłoszenia!
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

21-24.03.2022

Szanowni Państwo,
dziękujemy!!! W ubiegłym tygodniu, dzięki Wam udało się znowu dostarczyć na Dworzec Zachodni cały samochód z darami, oraz wodami, sokami i 200 kanapkami przygotowanymi przez pracowników i doktorantów Katedry Geologii Historycznej, Regionalnej i Paleontologii!!!
Dziękujemy również naszemu absolwentowi, Michałowi Żurawskiemu za naleśniki oraz pomoc w dostarczeniu rzeczy na dworzec.


Szanowni Państwo,
w tym tygodniu zbieramy próbki wszystkich możliwych kosmetyków (m.in. kremy do twarzy, wszelkiego typu kremy i kosmetyki dla dzieci). Prosimy, abyście zajrzeli do aptek i drogerii w Waszych okolicach i o nie poprosili. Wskazane rzeczy zbieramy w środę (23.03) w pokoju 1026, w czwartek (24.03) w pokoju 1033.
Kanapki i soki – w przyszłym tygodniu zadeklarowała Katedra Geologii Historycznej, Regionalnej i Paleontologii!!! Czekamy na kolejne zgłoszenia!
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

16-17.03.2022

Szanowni Państwo,
dziękujemy !!! Dzięki Wam udało nam się znowu dostarczyć na Dworzec Zachodni cały samochód z darami oraz 200 kanapkami przygotowanymi przez pracowników Katedry Tektoniki i Kartografii Geologicznej, jak również wodami, sokami i musami od pracowników Katedry Geologii Klimatycznej.
Chcielibyśmy również podziękować naszym absolwentom i innym naszym przyjaciołom, którzy również bardzo się zaangażowali w pomoc. Za transport darów dziękujemy serdecznie niezastąpionym Radosławowi Staniszewskiemu i Adamowi Baranowskiemu.


Drodzy,
kontynuujemy zbiórkę rzeczową. W tym tygodniu nastawiamy się głównie na pomoc maluszkom przebywającym na dworcach, ale nie zapominamy też o dorosłych. Poniżej lista rzeczy, które w środę (16.03) zbieramy w pokoju 1026, w czwartek (17.03) w pokoju 1035:

Bardzo prosimy o przynoszenie:

 • małe pasty i szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych;
 • kremy na odparzenia w małych objętościach (np. sudocrem, linomag);
 • dania/zupki/deserki w słoiczkach dla dzieci (promocja w Biedronce);
 • dezodoranty i antyperspiranty (promocja w Biedronce).

W tym tygodniu, kanapki, jabłka i soczki przygotowują pracownicy i doktoranci z Katerdy Tektoniki i Kartografii Geologicznej oraz z Katedry Geologii Klimatycznej.
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych

09-10.03.2022

Kochani,
dziękujemy bardzo za przekazane materiały higieniczne. Było ich bardzo dużo!!!!! Zostały one zawiezione do punktu recepcyjnego na Dworcu Zachodnim w piątek. Dodatkowo Katedra Geologii Basenów Sedymentacyjnych przygotowała i przekazała 170 kanapek, 5 kg jabłek, soczki w małych kartonikach i wodę mineralną.
__________________________________________

Drodzy,
w związku z napływającymi do nas informacjami, organizujemy zbiórkę artykułów higienicznych dla osób z Ukrainy, które aktualnie przebywają na warszawskich dworcach i bardzo często czekają tam na dalszy transport.

Bardzo prosimy o przynoszenie:

 • szczoteczek do zębów
 • małych szamponów
 • małych żeli pod prysznic
 • chusteczek nawilżanych
 • chusteczek higienicznych

Dary prosimy zostawiać w środę w godzinach 9:30-16:00 w pokoju 1026 oraz w czwartek w godzinach 10:00-16:00 w pokoju 1035.
Rzeczy zostaną dostarczone na dworce w piątek.
Zespół Katedry Geologii Basenów Sedymentacyjnych