Światowy Dzień Wody na Wydziale Geologii UW – 23.03.2023

W związku z tegorocznym Światowym Dniem Wody, dnia 23 marca 2023 (czwartek) Katedra Hydrogeologii i Geofizyki wspólnie z Platformą Zielonego Dialogu oraz Studenckim Kołem Hydrogeologów organizuje VIII Sesję Naukową Dzień Wody na Wydziale Geologii. Tegoroczna sesja odbędzie się pod hasłem – Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka.

Patronat nad wyarzeniem objęli Dziekan Wydziału Geologii dr hab. Ewa Falkowska, prof. ucz. oraz Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Asocjacji Hydrogeologów. Wydarzenie jest dofinansowane przez KGHM Polska Miedź S.A.

Zaproszeni goście reprezentują szerokie podejście naukowe i praktyczne do problemów związanych z ochroną jakości i zasobów wód podziemnych i powierzchniowych.
W ramach wydarzenia Studenckie Koło Hydrogeologów organizuje Kącik Pracodawcy, gdzie zaprezentowane zostaną oferty przyszłych pracodawców, w tym wymagania związane z codzienną pracą hydrogeologów.

Wydarzeniami towarzyszącymi są Warsztaty dla uczniów szkół średnich oraz Hydrogra – terenowa gra detektywistyczna związana z zagadnieniami hydrogeologicznymi, w której udział mogą wziąć zarówno uczniowie jak i studenci. Obchody Dnia Wody zakończy projekcja filmu pt. “Rzeka” w reżyserii Jennifer Peedom i Josepha Nizeti.

Studenci chcący potraktować swój udział w wydarzeniu jako przedmiot do wyboru (0,5 punkt ETCS), proszeni są o zarejestrowanie się w systemie USOS.