Światowy Dzień Wody na Wydziale Geologii UW

W związku z tegorocznym Światowym Dniem Wody, dnia 22 marca 2022 Katedra Hydrogeologii i Geofizyki organizuje VII Sesję Naukową Dzień Wody na Wydziale Geologii. Tegoroczna sesja odbędzie się pod hasłem WODA W MIEŚCIE.

Patronat nad konkursem objęła Dziekan Wydziału Geologii dr hab. Ewa Falkowska, prof. ucz.

Zaproszeni Goście poruszą najważniejsze zagadnienia teoretyczne związane z obecnością wody w mieście oraz przedstawią nowoczesne rozwiązania techniczne służące zarządzaniu tym zasobem w przestrzeni miejskiej.

Studenci chcący potraktować swój udział w wydarzeniu jako przedmiot do wyboru (1 punkt ETCS), proszeni są o zarejestrowanie się w systemie USOS. W ramach przedmiotu w do wyboru przewidziane jest wyjście terenowe dnia 29.03.2022 do Muzeum Woli, gdzie odbywa się wystawa okresowa pt. „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom Światowego Dnia Wody na Wydziale Geologii jest konkurs fotograficzny skierowany do studentów oraz pracowników Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego biorących udział w VII Sesji Naukowej Dzień Wody – WODA W MIEŚCIE.

W konkursie zostaną wyłonieni autorzy trzech najlepszych fotografii dokumentujących występowanie wody w tkance miejskiej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w trakcie sesji naukowej 22.03.2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem oraz udziału w konkursie.