Uroczystość upamiętnienia dr. Piotra Ziółkowskiego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej

15 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Wydziału Geologii UW odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej dr. Piotrowi Ziółkowskiemu, pierwszemu kierownikowi ECEG, niezwykle zasłużonemu dla powstania ośrodka.

W uroczystości wzięli udział JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, prorektor UW ds. rozwoju prof. dr hab. Ewa Krogulec, Dziekan Wydziału Geologii UW dr hab. Ewa Falkowska prof. UW, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, członek zarządu powiatu kieleckiego Mariusz Ściana, Sołtys Wsi Korzecko Jolanta Wróbel, byli i obecni radni gminy Chęciny oraz przedstawiciele jednostek oświatowych i sportowych Chęcin. Obecni byli także współpracujący z Wydziałem Geologii oraz z dr. Piotrem Ziółkowskim przedstawiciele przedsiębiorstw przemysłu skalnego. W uroczystości uczestniczyli również Rodzina Piotra Ziółkowskiego oraz liczne grono pracowników Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie uroczystości przypomniano historię ośrodka i rolę, jaką w jego budowie i pierwszych latach działalności odegrał dr Piotr Ziółkowski. Dziś efektem zapoczątkowanych w tamtym okresie działań jest utrwalona pozycja ECEG-u w regionie i środowisku geologów oraz prężnie działający ośrodek naukowo-dydaktyczny Wydziału Geologii i centrum konferencyjne.