Wydział Geologii UW uzyskał autoryzację Prezesa PAA

Katedra Hydrogeologii i Geofizyki Wydział Geologii UW uzyskała prestiżową autoryzację Państwowej Agencji Atomistyki dla ośrodków naukowo-badawczych, które udzielą wsparcia eksperckiego PAA w procesie licencjonowania oraz kontroli elektrowni jądrowej w Polsce.
Oficjalne decyzje w tej sprawie wręczono 10 sierpnia. W imieniu Wydziału Geologii UW odebrała ją prof. Ewa Krogulec, prorektor UW ds. rozwoju, kierująca również Katedrą Hydrogeologii i Geofizyki na Wydziale Geologii UW.

Wśród autoryzowanych ośrodków UW jest jedyną instytucją akademicką. Jej wsparcie będzie polegało na prowadzeniu badań geologicznych dla potrzeb atomistyki.

Wśród pozostałych czterech autoryzowanych jednostek są:

• Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej;
  • Instytut Budownictwa Wodnego PAN;
  • Instytut Chemii i Techniki Jądrowej;
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy.