Konferencja “Nowe otwarcie – polsko-wietnamska konferencja naukowa” 06-15.11.2023 Hanoi, Wietnam

Szanowni Państwo,

współpraca pomiędzy Polską a Socjalistyczną Republiką Wietnamu ma wieloletnią tradycję sięgającą lat 50 ubiegłego wieku, kiedy to Polska rozpoczęła kształcenie kadr dla Wietnamu i zostały zawiązane stosunki dyplomatyczne pomiędzy naszymi krajami. Przez te wszystkie lata naukowcy z Polski i Wietnamu stworzyli wiele wspólnych publikacji, projektów i inicjatyw.

W bieżącym roku planujemy zorganizować serię wydarzeń promujących polsko-wietnamską współpracę naukową, których celem jest rozwinięcie przestrzeni dla wymiany myśli naukowej, współpracy i przygotowywania wspólnych polsko-wietnamskich projektów badawczych w zakresie nauk o Ziemi i środowisku, inżynierii środowiska, górnictwa, energetyki, nauk biologicznych oraz archeologii. Celem długofalowym jest utworzenie w Polsko-Wietnamskiego Tropikalnego Centrum Badawczego w Wietnamie.

Pierwszym wydarzeniem będzie 7th International Conference POL-VIET – Scientific and Research Cooperation between Vietnam and Poland „Sustainable and Responsible Industry”, która odbędzie się w dniach 17-20 października w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (https://polviet.agh.edu.pl/). Kontynuacją wydarzeń w Krakowie będzie Konferencja „Nowe otwarcie – polsko-wietnamska konferencja naukowa” (https://geo.uw.edu.pl/en/conference-new-opening/), której głównymi organizatorami są Uniwersytet Warszawski, Instytut Paleobiologii PAN, Instytut Nauk Geologicznych PAN, AGH oraz Vietnam Institute of Geosciences and Mineral Resources. Odbędzie się ona w pierwszej połowie listopada w Hanoi. Program konferencji zakłada jeden dzień obrad plenarnych, co najmniej cztery sesje panelowe, wystawę „Against the Sands of Time” oraz dwie siedmiodniowe sesje terenowe. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz kosztów konferencji zostaną Państwu przesłane w I cyrkularzu w sierpniu br.

Informacji na temat konferencji „Nowe otwarcie” udziela prof. dr hab. Anna Wysocka, wiceprzewodnicząca Zespołu ds. współpracy naukowej oraz utworzenia polsko-wietnamskiego centrum badawczego w Wietnamie (pol-viet2023@uw.edu.pl).