Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dr hab. Anna Żylińska, prof. ucz.

e-mail: Anna.Zylinska@uw.edu.pl
tel. (22) 55-40-448; pok. 1079
Katedra Geologii Historycznej, Regionalnej i Paleontologii

Głównym tematem moich zainteresowań badawczych są kambryjskie trylobity, przede wszystkim z Gór Świętokrzyskich ale także ze Skandynawii. Interesuje mnie ich taksonomia, możliwość wykorzystania w biostratygrafii i rekonstrukcjach biogeograficznych, ale także ślady, jakie tworzyły, oraz morfologia funkcjonalna ich pancerzy. Każde z tych zagadnień może się stać punktem wyjścia do ustalenia tematu naszych wspólnych spotkań. W ramach tutoriali chętnie poprowadzę studenta przez zagadnienia kambryjskiej eksplozji życia. Możemy podyskutować o oknach tafonomicznych i ich roli w poznaniu bioróżnorodności kopalnych ekosystemów. Innym interesującym tematem, któremu moglibyśmy poświęcić nasze spotkania jest geologia paleozoiku Gór Świętokrzyskich. Jestem także otwarta na realizację tematu zaproponowanego przez studenta.
W roku akademickim 2017/2018 oferuję tutoriale już od semestru zimowego. Zakres i sposób realizacji tutoriali ustalimy na pierwszym spotkaniu.