Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dr hab. Grzegorz Barczyk

e-mail: gb59@uw.edu.pl
tel. (22) 55-40-521; pok. P060
Katedra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych

Mam to szczęście, że od wielu lat robię to co lubię i lubię to co robię.
W działalności tutorskiej przede wszystkim staram się pomóc innym by i oni mogli znaleźć się w takiej sytuacji.
Z racji zainteresowań prywatnych i zawodowych prowadzę tutoriale z zakresu geologii, hydrogeologii, hydrogeologii regionów górskich, ochrony przyrody nieożywionej. Moim głównym obszarem zainteresowania naukowego – jak i prywatnego – są rejony górskie, w szczególności Tatry, a także tereny, na których występują zjawiska krasowe.

Od wielu lat zajmuję się również różnymi formami popularyzacji nauki. Dodatkowymi obszarami moich zainteresowań – głównie prywatnych – są: fotografia, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii “analogowej”, tradycyjnej, historia XX wieku (zwłaszcza okres I Wojny Światowej, lata międzywojenne, do zakończenia II Wojny Światowej), muzyka (klasyczna, jazz).

Zajmuję się głównie tutoringiem akademickim, dotyczącym przede wszystkim tematów zawodowych z dziedzin, którymi zajmuję się naukowo. W ramach prowadzonych tutoriali przekazuję swoim podopiecznym nie tylko wiedzę merytoryczną ale również pomagam w nabraniu umiejętności, w zakresie prezentacji własnych dokonań w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Oferuję również tutoriale związane z moimi zainteresowaniami pozanaukowymi, w szczególności związane z popularyzowaniem wiedzy geologicznej, wiedzy o Tatrach oraz wiedzy i świadomości ekologicznej.

Przykładowe tematy tutoriali to:
– Przyroda nieożywiona – czy warto ją chronić?;
– Po co nam parki narodowe?;
– Współczesne problemy ochrony przyrody;

Podobnie jak Koleżanki i Koledzy z Klubu Tutora na Wydziale Geologii w roku 2015 uzyskałem „Certyfikat Tutora” wystawiony przez Collegium Wratislaviense, w roku 2016 „Certyfikat Praktyka Tutoringu”, a od czerwca 2018 roku posiadam „Akredytację Tutorską”.